Koncerty z okazji 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Nasza firma przygotowuje trzy koncerty wpisujące się w obchody 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koncerty odbędą się w trzech największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego, miejscach związanych z męczeńską śmiercią bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

- 17 października 2014 o godz. 19.00 we Włocławku, w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się koncert „Światło Prawdy”. Jest to premierowy utwór, suita wokalno-instrumentalna, napisana specjalnie na tę okazję utwór znanego kompozytora Michała Lorenca. Dzieło ma upamiętnić zarówno bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, jak i Jego Matkę, śp. Mariannę Popiełuszkę, honorową obywatelkę województwa kujawsko-pomorskiego.
Wystąpią: Dyrygent: Tadeusz Karolak, Muzycy Orkiestry Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova w Bydgoszczy, Chór, Zespół DesOrient, Soliści: Joanna Dubiela, Adam Strug, Recitativa: Wiktor Zborowski. Koncert będzie nagrywany przez TVP 1.

- 18 października 2014 o godz. 20:00 w Toruniu, w kościele akademickim pw. Świętego Ducha w Toruniu (oo. Jezuici), przy Rynku Staromiejskim oraz 19 października o godz. 19.00 w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 3 odbędą się koncerty „MODLITWY MATKI”. „Modlitwy Matki” to również premierowy utwór muzyczny, napisany specjalnie na 30. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Poetycko-muzyczna opowieść o losach ks. Jerzego i jego matki, Marianny Popiełuszki, ma postać nowoczesnej kantaty wokalno-instrumentalnej. Słowa i muzykę napisał Roman Kołakowski, autorem instrumentacji jest znany polski kompozytor, Hadrian Filip Tabęcki. Wystąpią aktorzy na co dzień związani z teatrami: Roma, Teatrem Polskim oraz Teatrem Baj Pomorski, a także chór i zespół instrumentalny.

Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY. Serdecznie zapraszamy.

Ostatnie aktualności Zobacz wszystkie