Jose Feliciano będzie gwiazdą koncertu z okazji XV Dnia Papieskiego.

 

Jose FelicianoJose Feliciano będzie gwiazdą koncertu „Jan Paweł II - Patron Rodziny” z okazji XV Dnia Papieskiego.
Co portorykański artysta wie o naszym kraju, jak wspomina papieża Polaka?

Jose, 11 października wystąpisz na koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II. Dane Ci było poznać Papieża osobiście, jak wspominasz tamto spotkanie?

Spotkać papieża - dziś już świętego! - Jana Pawła II, to był jeden z najwspanialszych momentów w moim życiu. Poproszono nas, byśmy zagrali świąteczny koncert w Watykanie. Po występie, mogliśmy spędzić kilka chwil z Ojcem Świętym. Pamiętam, jak położył swoją dłoń na moim ramieniu, zapytał skąd pochodzę, a kiedy powiedziałem, że z Puerto Rico, zaczął rozmawiać ze mną w języku hiszpańskim - czyli w moim ojczystym języku. Dałem mu wtedy w prezencie moją płytę i poprosiłem by poświecił drewniane różańce dla moich dzieci. Jan Paweł II zapewnił, że będzie się za mnie modlił. Nigdy tego nie zapomnę!

Motto tegorocznego Dnia Papieskiego to „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Wielokrotnie podkreślałeś, jak ważna jest dla Ciebie rodzina. Powiedz zatem, co to znaczy – dla ojca i męża – że właśnie Jan Paweł II jest teraz patronem rodzin?

Myślę, że żyjemy w czasach, kiedy wsparcie z nieba, wsparcie Jana Pawła II dla rodzin – jest potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek. On jest człowiekiem naszych czasów, żył z nami. Dlatego myślę, że łatwiej nam zrozumieć jego nauczanie, odnaleźć wskazówki. A ponieważ za życia darzył nas wielką miłością i się o nas troszczył, to teraz robi to w niebie. Jestem pewien, że oręduje za nami u Boga i prosi o łaski dla nas


Pomówmy o karierze i życiu muzyka. Czy to możliwe, by artysta, z takim dorobkiem, taką karierą – wciąż był wierny i oddany Bogu? Pokus chyba nie brakuje…

W dzisiejszych czasach i współczesnym społeczeństwie ciężko jest zachować wierność Bożym Przykazaniom. Nawet tym najbardziej podstawowym, naturalnym. Często stara się je zniszczyć poprzez manipulacje, czy wypaczenia treści. Ale nawet w największej ciemności jest światło i kto chce, ten zawsze może je dostrzec.

 

Już niebawem wystąpisz w Polsce. Powiedz, czego oczekujesz po ojczyźnie Jana Pawła II i po jego rodakach?

Z Polską wiele mnie łączy. Rodzina mojej żony pochodzi z Krakowa. W naszym domu żywe są niektóre tradycje, które pamięta jeszcze z dzieciństwa. Na stole pojawiają się też polskie potrawy. Teraz poznają i przejmują je nasze dzieci. A w Polsce byłem już kilka razy, koncertowaliśmy w Waszym kraju. Bardzo nam się podobało. Uwielbiamy Polskę i Was – Polaków.

 

A co będziesz chciał przekazać publiczności, w czasie koncertu z okazji XV Dnia Papieskiego, który będzie poświęcony pamięci i nauczaniu Jana Pawła II?

Chcę żeby Polacy wiedzieli, że ich umiłowany papież Polak – Jan Paweł II kocha ich, podobnie jak i ja. Jestem przekonany, że wciąż nad nami czuwa i wciąż mówi do nas „nie lękajcie się”. On chce żebyśmy wszyscy dbali o nasze rodziny, o Kościół domowy. Byśmy ufali Bogu, wstawiennictwu Świętych i Najświętszej Maryi Pannie. I jeszcze raz, nie lękajmy się. Zaufajmy Bogu.


Rozmawiała
Weronika Zaguła - Radio Plus

 

Zapraszamy na koncert z okazji XV Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Obok Jose Felicjano na scenie także znani polscy soliści w rodzinnych składach: Justyna, Magda i Krystyna Steczkowskie, Krzysztof Cugowski z synem Wojciechem, Sebastian Karpiel-Bułecka z bratem i kapelą góralską. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Karim Martusewicz (Karimski Club, Voo Voo)

Wstęp bezpłatny.

 

Koncert 11 października – o godz. 16 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Transmisja w TVP 1!

 

Ostatnie aktualności Zobacz wszystkie