Mikołaj Kopernik z pierników - Tydzień Województwa Kujawsko-Pomorskiego na EXPO w Mediolanie - 22-28 czerwca 2015r.

Kopernik z układem heliocentrycznym z pierników, tężnia nasycona solanką z Ciechocinka, chatka piernikowa, będą też warsztaty piernikowe, kulinarne pokazy, degustacja potraw z regionu, a także wystawa zdjęć, pokazy filmowe i The Best of CAMERIMAGE.

Tydzień Województwa Kujawsko-Pomorskiego na EXPO 22-28 czerwca 2015r.

Mozaika „Portret Kopernika z układem heliocentrycznym” – to instalacja zbudowana z pierników toruńskich o wymiarach 5 x 2,5 m, waga: ok. 300 kg. Zrobiona jest z 7 rodzajów pierników toruńskich – w przewadze „Katarzynki” – 1700 sztuk!  Ten potężny portret stanie przed polskim pawilonem na EXPO w Mediolanie. Ze względu na upały w Mediolanie nie użyto pierników pokrytych czekoladą. O „Czekoladowy kolor” pierników zadbała pracownia rzeźbiarska Teatru Baj Pomorski. Na ramie mozaiki widnieje napis: LA REGIONE DI CUIAVIA-POMERIANIA. LA TERRA DI COPERNICO, POLONIA (Województwo Kujawsko-Pomorskie. Ziemia Kopernika.Polska).

 

KOPERNIK Z PIERNIKÓW TO NIE WSZYSTKO!!!

1. Tężnia o długości 6 m

Model, który stanie przed polskim pawilonem, będzie działać dokładnie jak prawdziwa tężnia, zostanie również nasycony oryginalną solanką z Ciechocinka, która będzie spływać po gałęziach tarniny jak w oryginalnej tężni. Obok tężni ustawione zostaną huśtawki, na których można będzie odpocząć i… wziąć głęboki oddech.

2. Chatka piernikowa

Okolicznościowe monidło do robienia zdjęć, szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

3. Wystawa zdjęć krajobrazowych z Pomorza i Kujaw autorstwa Daniela Pacha, fotografika przyrody, który dokumentuje najpiękniejsze zakątki Polski, a także dziedzictwo tradycji i kultury.

4. Wystawa historyczna „Droga Mikołaja Kopernika”

5. The Best of CAMERIMAGE

 Osoba do kontaktu z mediami:
Wojciech Zaguła
602 576 200

 „Portret Kopernika z układem heliocentrycznym”

Pomysł i koncepcja mozaiki piernikowej: Wojciech Zaguła i Artur Moroz
Projekt graficzny: Łukasz Wiese
Wykonanie: Ryszard Gumowski i Tadeusz Makowski (pracownia rzeźbiarska i scenograficzna teatru Baj Pomorski)
Wykonanie konstrukcji: Bogdan Nowakowski
SOS MUSIC jest autorem koncepcji promocji i jej wykonawcą.

 

 

Ostatnie aktualności Zobacz wszystkie