Koncert z okazji 25-lecia Stowarzyszenia WSPÓLNOTA POLSKA - POWRÓCISZ TU

Warszawa, 2 maja 2015 roku

W sobotę, 2 maja, na Krakowskim Przedmieściu, przy siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska, odbył się wyjątkowy koncert. Znani polscy artyści zaśpiewali pieśni i piosenki, które nieodmiennie przywołują polską historię, polskie krajobrazy, polską tożsamość. Dla Polaków mieszkających poza Ojczyzną, ale zapewne także i dla tych mieszkających tu i teraz, były przyczyną wielu wzruszeń, radości i dumy. Spoiwem koncertu była Inwokacja z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Poszczególne wersety Inwokacji „przeplatały” się między piosenkami, jak powracające obrazy z Polski. Wersetom Inwokacji towarzyszyły obrazy – krajobrazowe impresje z Polski. Prezentowane były także felietony filmowe z różnych stron świata, które zawierały wypowiedzi działaczy polonijnych na temat współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.
W koncercie wystąpili: Anna Jurksztowicz, Monika Kuszyńska (w piosence przygotowanej na festiwal Eurowizji), Małgorzata Ostrowska, Natalia Szroeder, Aleksandra Nieśpielak, Janusz Radek i Mieczysław Szcześniak, zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem Grzegorza Urbana.

Koncert poprowadziła Agata Konarska, a jego emisję można było zobaczyć w Programie 1 Telewizji Polskiej i w TVP POLONIA.

Ostatnie aktualności Zobacz wszystkie