"Stachura. Święte wędrowanie" III edycja Festiwalu

 

Wielkimi krokami zbliża się III edycja Festiwalu Stachura. Od 26 do 29 listopada w słynnej Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem odbędzie się warsztat poezji czynnej imienia Edwarda Stachury, w którym pod okiem Romana Kołakowskiego, kompozytora i szefa artystycznego projektu, Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu, zespołu pod jego kierownictwem oraz Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, przygotowywać się będą niezwykle utalentowani, młodzi artyści, laureaci festiwali muzycznych, absolwenci szkół teatralnych i wokalnych oraz ich studenci.

Owocem warsztatów będzie muzyczny spektakl poetycki „Stachura. Święte wędrowanie” oparty między innymi o pieśni z poematu Edwarda Stachury „Missa
Pagana”, do których muzykę napisał Roman Kołakowski. Oprócz uczestników warsztatów wezmą w nim udział: Olga Bończyk, Darek Maleo Malejonek oraz
Roman Kołakowski. Spektakl zostanie pokazany trzy razy - jak co roku w Wilczej Jamie w Smolniku oraz w Toruniu, a także po raz pierwszy w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy na koncerty:
- 29 listopada w Wilczej Jamie w Smolniku, godz. 19.00
- 30 listopada, Teatr im. Wandy Siemiaszkowej w Rzeszowie , godz. 18.00
- 2 grudnia, Teatr Baj Pomorski w Toruniu, godz. 19.00.

Współorganizatorem koncertu w Toruniu jest Teatr Baj Pomorski. Bilety na ten koncert w cenie 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy dla studentów i uczniów)
można zakupić w kasie Teatru oraz na stronie ebilet.pl

Ostatnie aktualności Zobacz wszystkie