IV Festiwal Stachura

W ramach tegorocznego IV Festiwalu Stachura, ponownie odbyły się wyjątkowe warsztaty poezji czynnej, które tradycyjnie zagościły w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem. Tam, pod okiem kierownika artystycznego festiwalu Romana Kołakowskiego, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu Adama Skrzypka, a także Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, młodzi, niezwykle utalentowani artyści, laureaci festiwali muzycznych z całej Polski, absolwenci i studenci szkół teatralnych i wokalnych mierzyli swoje siły z poezją Edwarda Stachury, w muzycznych interpretacjach. Efektem i owocem warsztatów były trzy wyjątkowe koncerty zatytułowane „Pieśni i milczenie”, w reżyserii Romana Kołakowskiego. Pierwszy z nich odbył się w kultowej Wilczej Jamie, kolejny miał miejsce w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, a ostatni z nich odbył się w Toruniu, w Teatrze „Baj Pomorski”. Poza tymi wydarzeniami, w tym roku odbyły się także dwa specjalne koncerty w Ciechocinku i Włocławku, gdzie wystąpiła Agata Grześkiewicz, uczestniczka warsztatów z poprzedniej edycji festiwalu, a także Marek Gałązka, bard i pieśniarz związany z twórczością Edwarda Stachury od kilkudziesięciu lat.

Więcej informacji na temat uczestników, programu oraz idei Festiwalu Stachura znaleźć można na stronie internetowej www.stachura.sosmusic.pl

 

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt