Mikołaj Kopernik z pierników - Tydzień Województwa Kujawsko-Pomorskiego na EXPO w Mediolanie

Kopernik z układem heliocentrycznym z pierników, tężnia nasycona solanką z Ciechocinka, chatka piernikowa, warsztaty piernikowe, kulinarne pokazy, degustacja potraw z regionu, a także wystawa zdjęć, pokazy filmowe i The Best of Camerimage - tak województwo Kujawsko-Pomorskie zaprezentowało się na EXPO w Mediolanie.

Od 22 - 28 czerwca, w czasie tygodnia promującego nasz region, wszyscy odwiedzający polski pawilon mogli podziwiać mozaikę „Portret Kopernika z układem heliocentrycznym”. Instalacja została zbudowana z 7 rodzajów pierników toruńskich, w przewadze „Katarzynki”, – 1700 sztuk! Rozmiar konstrukcji był naprawdę imponujący: 5 x 2,5 m,  waga: ok. 300 kg. Na ramieniu mozaiki widniał napis: La Regione Di Cuiavia-Pomeriania. La Terra Di Copernico, Polonia (Województwo Kujawsko-Pomorskie. Ziemia Kopernika, Polska).
Do niezwykłych miejsc naszego regionu, nie opuszczając Mediolanu, można było przenieść się dzięki wystawie zdjęć krajobrazowych autorstwa Daniela Pacha, historycznej ekspozycji „Droga Mikołaja Kopernika” i filmowym pokazom.

„Portret Kopernika z układem heliocentrycznym”.
Pomysł i koncepcja mozaiki piernikowej: Wojciech Zaguła i Artur Moroz
Projekt graficzny: Łukasz Wiese
Wykonanie: Ryszard Gumowski i Tadeusz Makowski (pracownia rzeźbiarska i scenograficzna teatru Baj Pomorski)
Wykonanie konstrukcji: Bogdan  Nowakowski
SOS MUSIC jest autorem koncepcji promocji i jej wykonawcą.

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt