Koncert z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Wspólnota Polska - POWRÓCISZ TU

W sobotę, 2 maja, na Krakowskim Przedmieściu, przy siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska, odbył się wyjątkowy koncert. Znani polscy artyści zaśpiewali pieśni i piosenki, które nieodmiennie przywołują polską historię, polskie krajobrazy, polską tożsamość. Dla Polaków mieszkających poza Ojczyzną, ale zapewne także i dla tych mieszkających tu i teraz, były przyczyną wielu wzruszeń, radości i dumy. Spoiwem koncertu była Inwokacja z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Poszczególne wersety Inwokacji „przeplatały” się między piosenkami, jak powracające obrazy z Polski. Wersetom Inwokacji towarzyszyły obrazy – krajobrazowe impresje z Polski. Prezentowane były także felietony filmowe z różnych stron świata, które zawierały wypowiedzi działaczy polonijnych na temat współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

W koncercie wystąpili: Anna Jurksztowicz, Monika Kuszyńska (w piosence przygotowanej na festiwal Eurowizji), Małgorzata Ostrowska, Natalia Szroeder, Aleksandra Nieśpielak, Janusz Radek i Mieczysław Szcześniak, zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem Grzegorza Urbana.

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt