Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina 2014

Rok 2014 to już szósty rok promocji kujawsko-pomorskiej gęsiny poprzez akcję „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. W tym roku w akcji „Czas na gęsinę”, w której zachęcamy restauracje do serwowania gęsiny, wzięła udział rekordowa liczba ponad 200 lokali!

Z roku na rok w naszej akcji promocyjnej pojawiają się nowe elementy. W tym roku były to ciekawe publikacje – broszura „ABC przyzagrodowej hodowli gęsi” oraz książka „11 listopada. Poradnik świętowania”, a także film dokumentalny „Kujawsko-pomorski półgęsek”.

Kulminacyjne wydarzenia akcji miały miejsce w listopadzie. W dniach 10-11 listopada w Przysieku pod Toruniem odbył się Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, który jak co roku zgromadził tysiące odwiedzających oraz stu kilkudziesięciu wystawców, spośród których wielu oferowało odwiedzającym najróżniejsze produkty z gęsiny.

 

Akcja przygotowana była po raz szósty na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem akcji była Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, współpracę naukowo-badawczą zapewnił Instytut Zootechniki - PIB Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka.

Zapraszamy na stronę internetową projektu

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt