Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej JASNA STRONA MOCY

  • Rok: 2021
  • Miejsce: Częstochowa
JASNA STRONA MOCY
Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej
JASNA GÓRA, 13-14 SIERPNIA 2021
 
Sanktuarium na Jasnej Górze to najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce i jedno z najważniejszych na świecie. Na Błoniach, które są w stanie pomieścić około 100 tys. ludzi odbył się festiwal chrześcijański, który miał ukazać moc dobrego, chrześcijańskiego przesłania poprzez muzykę religijną. Pierwszy dzień festiwalu koncentrował się na muzyce zagranicznej, wystąpili znani artyści zagraniczni CCM oraz młodzi artyści z różnych krajów świata – w konkursie na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę religijną. Celem Festiwalu było poszukiwanie jedności wśród chrześcijan
Drugi dzień festiwalu to wielkie, wspólne śpiewanie polskich piosenek religijnych na specjalnym koncercie, którego celem było także wspomnienie Jana Pawła II – szczególnie jego ekumenicznego przesłania. Na scenie zaprezentowali się artyści z szerokiego nurtu chrześcijaństwa, reprezentującego różne gałęzie wiary w Jezusa Chrystusa.
Współorganizatorami wydarzenia są: Telewizja Polska oraz Klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze)
Patron Honorowy: Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo
Za część artystyczną festiwalu i booking wszystkich artystów odpowiadało SOS MUSIC

13 sierpnia (w dniu zagranicznym) w koncercie pod tytułem ABYŚM BYLI JEDNO wystąpili:
 
s. Cristina Scuccia
Stan Fortuna
IN-GRID
Oraz ośmiu uczestników konkursu na interpretację piosenki chrześcijańskiej z ośmiu krajów świata, w tym z Polski. Polskim gościem specjalnym będzie ARKA NOEGO.
 
14 sierpnia w koncercie ABBA, OJCZE wystąpili gwiazdy polskie:
Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Roksana Węgiel, Halina Frąckowiak, Golec uOrkiestra, Pectus, Ryszard Ryunkowski, Sara Egwu James, Mietek Szcześniak, Halina Mlynkova, Piotr Cugowski, Krzysztof Iwaneczko, Katarzyna Cerekwicka, Siewcy Lednicy i Arka Noego.  

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt