Turniej tenisowy z cyklu WTA International w Katowicach

  • Rok: 2013-2016
  • Miejsce: Katowice
W latach 2013-2016 organizowaliśmy największy w Polsce turniej tenisowy, z cyklu WTA International. Wydarzenie to, pierwotnie pod nazwą BNP Paribas Katowice Open (lata 2013-2014), a następnie WTA Katowice Open (lata 2015-2016), było najważniejszym turniejem tenisa kobiecego, jakie odbywało się w Polsce. Przez cztery edycje katowickiej imprezy, która odbywała się na terenie Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, na kortach pojawiły się zawodniczki ze światowej czołówki. Publiczność w Katowicach mogła oglądać zawodniczki z pierwszej 10 rankingu WTA, w tym Agnieszkę Radwańską, czy Petrę Kvitovą. WTA Katowice Open to turniej, który co roku rozgrywany był w grze pojedynczej (singiel) i podwójnej (debel). Przez korty katowickiej imprezy przewinęły się liczne zawodniczki z Polski i zagranicy. Wydarzeniu temu towarzyszyły także co roku liczne imprezy towarzyszące.
Zwyciężczynią pierwszej edycji turnieju singlowego była Włoszka Roberta Vinci. W 2014 roku na kortach w Katowicach triumfowała Alize Cornet z Francji. Ostatnie dwie edycje należały do reprezentantek Słowacji. W 2015 roku najlepsza okazała się Anna Karolina Schmiedlova, a rok później triumfowała Dominika Cibulkova.
Współorganizatorem wydarzenia oraz, od roku 2015, sponsorem tytularnym było Miasto Katowice.

Pozostańmy w kontakcie

SOS MUSIC tworzy i produkuje ambitne projekty artystyczne, kulturalne i rozrywkowe oraz profesjonalnie obsługuje masowe wydarzenia komercyjne. Chcesz zrealizować z nami projekt - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt